OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.07.2023

*W tym tygodniu wspominamy: w sobotę – św. Marię Magdaleną (święto).

*W miesiącu lipcu Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Różaniec oraz Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa przed wieczorną Mszą św. (godz. 17:30).

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Informujemy, że Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę rozpoczyna się 29.07 i będzie trwała do 7.08.2023 r. Spotkanie organizacyjne – w niedzielę (23.07), o godz. 19:30 w parafii katedralnej. W tyle kościoła znajduje się zielona skrzynka, gdzie możemy wrzucać karteczki z intencjami, które zostaną omodlone przez pielgrzymów idących na Jasną Górę.

*W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) w dni powszednie Msze św. odprawiamy o godz. 9:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 7:00.

*Tydzień temu była II niedziela miesiąca, tzw. inwestycyjna. Na tacę gospodarczą zebrano 5799, 26 zł. Bóg zapłać Wszystkim Ofiarodawcom!

*Informujemy, że Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa (już XXIV) będzie trwał od 23.07 (niedziela) do 30.07 (niedziela). Z tej racji najbliższą NIEDZIELĘ 23 LIPCA POBŁOGOSŁAWIMY KIEROWCÓW I POJAZDY. Poświęcenie pojazdów będzie po każdej Mszy św. Złożone ofiary przeznaczamy na cele gospodarcze parafii.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży u p. kościelnego w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!