OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.07.2023

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Kingę, dziewicę; we wtorek – św. Jakuba, Apostoła (święto); we wtorek również – św. Krzysztofa; w środę – świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w sobotę – świętych Martę, Marię i Łazarza.

*Dzisiaj rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa (już XXIV). Będzie on trwał do 30.07 (niedziela). Z tej racji dzisiaj (23 LIPCA) POBŁOGOSŁAWIMY KIEROWCÓW I POJAZDY. Poświęcenie pojazdów będzie po każdej Mszy św. Złożone ofiary przeznaczamy na cele gospodarcze parafii.

*W miesiącu lipcu Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Różaniec oraz Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa przed wieczorną Mszą św. (godz. 17:30).

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek – zbiorowa Msza św. za naszych Zmarłych.

*Informujemy, że Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę rozpoczyna się 29.07 i będzie trwała do 7.08.2023 r. Spotkanie organizacyjne – dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19:30 w parafii katedralnej. W tyle kościoła znajduje się zielona skrzynka, gdzie możemy wrzucać karteczki z intencjami, które zostaną omodlone przez pielgrzymów idących na Jasną Górę.

*Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) w dni powszednie Msze św. odprawiamy o godz. 9:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 7:00.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży u p. kościelnego w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!