OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.07.2023

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; we wtorek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – św. Jana Marię Vianneya, prezbitera.

*Dziękujemy Wspólnocie Krwi Chrystusa (animatorce wspólnoty: p. Lucynie) za modlitwę Różańcem oraz Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa, która była odmawiana przed wieczorną Mszą św. (godz. 17:30).

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W pierwszą środę miesiąca – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i zapraszamy na Spowiedź Świętą. O godz. 17:00 udzielimy Komunii Świętej tym osobom, które nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00 i Różaniec wynagradzający za wszelkie zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*Z racji wakacji nie odwiedzimy naszych chorych. Odwiedzimy ich w pierwszych dniach września. Oczywiście w sytuacjach nagłych przychodzimy z posługą sakramentalną.

*Trwa Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę. Uczestników otaczamy modlitwą i wiemy, że również oni omadlają nasze intencje.

*Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) w dni powszednie Msze św. odprawiamy o godz. 9:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 7:00.

*W sobotę (5.08) odbędzie się nocna piesza pielgrzymka pokutno-przebłagalna do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 21:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Serdecznie zapraszamy!

*Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. W piątek nieczynna z racji Adoracji i Spowiedzi. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży u p. kościelnego w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!