OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6.08.2023

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Dominika, prezbitera; w środę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, Patronkę Europy (święto); w czwartek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika (święto); w piątek – św. Klarę, dziewicę.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W pierwszą środę miesiąca – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) w dni powszednie Msze św. odprawiamy o godz. 9:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 7:00.

*15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w naszej parafii odbędzie się KONCERT PATRIOTYCZNY z okazji 103. Rocznicy Cudu nad Wisłą. Będzie nam koncertował Zespół Artystyczny Żołnierzy Rezerwy „ROTA” ze Złotoryi. Koncert będzie na placu przy Figurze Matki Bożej Królowej Polski o godz. 19:00 (wstęp wolny).

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży u p. kościelnego w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!