OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.08.2023

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika; we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; w czwartek – św. Jacka, prezbitera.

*Dzisiaj (13.08) – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:00

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*We wtorek (15.08) – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego. Przypominamy, że mamy obowiązek uczestniczyć w tym dniu we Mszy św. Z pewnością pamiętamy również, że dwa lata temu przeżywaliśmy parafialną uroczystość pobłogosławienia Figury Matki Bożej Królowej Polski na naszym przyświątynnym terenie. Błogosławieństwa Figury dokonał wtedy Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski. Godzi się zatem, aby tego dnia podejść pod Figurę i odmówić stosowną modlitwę, zwłaszcza Pod Twoją obronę. Bardziej uroczyście przejdziemy pod Figurę po Sumie, śpiewając Litanię Loretańską po drodze. W tę Maryjną uroczystość błogosławimy zioła i kwiaty, a członkowie Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

*15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w naszej parafii odbędzie się KONCERT PATRIOTYCZNY z okazji 103. Rocznicy Cudu nad Wisłą. Będzie nam koncertował Zespół Artystyczny Żołnierzy Rezerwy „ROTA” ze Złotoryi. Koncert odbędzie się w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II o godz. 19:00 (wstęp wolny). Serdecznie zapraszamy!

*Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) w dni powszednie Msze św. odprawiamy o godz. 9:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 7:00.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca i zbieramy tacę na cele gospodarcze parafii. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

*Wspierając Kościół na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi Rodacy, jako parafia wchodzimy w ZBIÓRKĘ zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt będziemy gromadzić od środy (16.08) w tyle kościoła przed kratą.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży u p. kościelnego w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!