OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.08.2023

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Piusa X, papieża; we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę, Królową; w czwartek – św. Bartłomieja, Apostoła (święto); w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską (uroczystość).

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek o godz. 18:00 – zbiorowa Msza św. za naszych Zmarłych.

*Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) w dni powszednie Msze św. odprawiamy o godz. 9:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 7:00.

*Tydzień temu, w II niedzielę miesiąca była zbierana tzw. taca gospodarcza. Zebrano 6379, 52 zł. Bóg zapłać Wszystkich Ofiarodawcom!

*Wspierając Kościół na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi Rodacy, jako parafia wchodzimy w ZBIÓRKĘ zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt gromadzimy w tyle kościoła przed kratą do piątku tego tygodnia.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!