OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.08.2023

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i zapraszamy na Spowiedź Świętą. O godz. 17:00 udzielimy Komunii Świętej tym osobom, które nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00 i Różaniec wynagradzający za wszelkie zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*Po wakacjach wracamy do comiesięcznych odwiedzin chorych. Ksiądz proboszcz odwiedzi swoich chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9:00. Natomiast ks. Damian pójdzie do chorych w przyszłym tygodniu, tj. w sobotę (9.09).

*Do końca sierpnia Msze św. będą odprawiane o godz. 9:00 i 18:00. Z początkiem września, a więc już w najbliższy piątek, Eucharystia o godz. 7:00 rano.

*W sobotę (2.09) odbędzie się nocna piesza pielgrzymka pokutno-przebłagalna do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 21:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Serdecznie zapraszamy!

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Z racji pierwszego piątku miesiąca, kancelaria nie będzie czynna. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!