OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.09.2023

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w piątek – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po wieczornej Mszy św. z racji pierwszej środy miesiąca zmiana tajemnic Różańca świętego.

*W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się szczególnie o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

*W sobotę (9.09) ks. Damian pójdzie do swoich chorych.

*W przyszłą niedzielę o godz. 10:30 odprawimy Mszę św. z racji rozpoczęcia NOWEGO ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO, podczas której poświęcimy tornistry, książki oraz przybory szkolne. Zapraszamy uczniów, dyrekcję, nauczycieli i pracowników administracji szkolnej!

*W najbliższy piątek (8.09) po wieczornej Mszy św. odbędzie się zebranie RADY PARAFIALNEJ w sali św. Józefa.

*W tygodniu Msze św. o godz. 7:00 oraz o 18:00.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!