OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.09.2023

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – Podwyższenie Krzyża Świętego (święto); w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną; w sobotę – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

*Dzisiaj, w niedzielę o godz. 10:30 odprawiamy Mszę św. z racji rozpoczęcia NOWEGO ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO. Święcimy tornistry, książki oraz przybory szkolne. Zapraszamy uczniów, dyrekcję, nauczycieli i pracowników administracji szkolnej!

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę (13.09) – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:00.

*W czwartek (14.09) i piątek (15.09) o godz. 19:00, zapraszamy do Sali św. Józefa na Modlitwę słowem Bożym. Przynosimy z sobą Pismo Święte. Modlitwę poprowadzi wspólnota Dom Boży, powiązana ze znanym nam Kursem Alfa.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca i zbieramy tacę na cele gospodarcze parafii.

*W poniedziałek (25.09), po wieczornej Mszy św.  – spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Wracamy do naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Znajduje się w tyle kościoła za dobrowolną ofiarę. Zapraszamy do czytania! Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!