OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.09.2023

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Stanisława Kostkę, zakonnika, Patrona Polski (święto); w środę – rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy (święto) i jednocześnie rocznica poświęcenia naszej świątyni (20.09.1997); w czwartek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę (święto); w sobotę – św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę (20.09) – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczniemy również Nowennę do św. Michała Archanioła i będziemy ją kontynuować przez kolejne dni modląc się pod koniec Mszy św. wieczornych.

*W czwartek (21.09) – Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę św. (godz. 18:00) i wykład pt. Wpływ temperamentu na zachowanie człowieka. Wykład wygłosi s. dr Beata Raszczyk MChR (Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej) w Sali św. Józefa po Mszy św.

*W piątek (22.09) – po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Za Jego przyczyną będziemy prosić Boga o uzdrowienie fizyczne, psychiczne i duchowe. Na początku poświęcimy przyniesione do świątyni wodę i sól, a na zakończenie nastąpi indywidualne pobłogosławienie każdej osoby Najświętszym Sakramentem.

*Tydzień temu była II niedziela miesiąca i na tzw. tacę gospodarczą zebraliśmy 5777, 06 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

*W poniedziałek (25.09), po wieczornej Mszy św. – spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Zapraszamy do czytania naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Znajduje się w tyle kościoła za dobrowolną ofiarę. Zapraszamy do czytania! Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!