OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.09.2023

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Wincentego à Paulo, prezbitera; w czwartek – św. Wacława, męczennika, w piątek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (święto); w sobotę – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

*Kontynuujemy naszą Nowennę do św. Michała Archanioła modląc aż do czwartku pod koniec Mszy św. wieczornych.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*Jutro, w poniedziałek (25.09), po wieczornej Mszy św. – spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (28.09) – zbiorowa Msza św. za naszych Zmarłych (godz. 18:00).

*W czwartek (28.09 – w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny) – zapraszamy na Międzynarodową Koronkę na ulicach Miast Świata – ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Nie będziemy wychodzić na rogatki miasta, ale zbierzemy się przy figurze Matki Bożej Królowej Polski o godz. 15:00.

*W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 odprawimy Mszę św. w intencji ks. Damiana, naszego wikariusza, z prośbą o Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej z racji imienin.

*Już teraz zapowiadamy, że 5.10 (w czwartek), po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieży klas VIII, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

*Zapraszamy na autobusową Pielgrzymkę Żywego Różańca Diecezji Legnickiej do Krzeszowa 7.10 w sobotę. Zapisy w zakrystii. Koszt – 45 zł. Mamy w busie 18 wolnych miejsc. Wyjazd spod kościoła o godz. 9:00.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zapraszamy do czytania kolejnego numeru naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Znajduje się w tyle kościoła za dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!