OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1.10.2023

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.10.2023

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Świętych Aniołów Stróżów; w środę – św. Franciszka z Asyżu; w czwartek – św. Faustynę Kowalską, dziewicę; w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

*Dzisiaj po Eucharystii o godz. 10:30 wręczymy przez Rodziców specjalne Dzienniczki dla dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

*Natomiast za tydzień na Mszy św. o godz. 10:30 poświęcimy Różańce Pierwszokomunijne.

*Dzisiaj o godz. 12:00 odprawiamy Mszę św. w intencji ks. Damiana, naszego wikariusza, z prośbą o Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej z racji imienin.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 17:15 będzie Nabożeństwo Różańcowe, na które serdecznie zapraszamy w tym październikowym miesiącu.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca będzie po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W czwartek (5.10) po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieży klas VIII, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

*W czwartek (5.10) Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 oraz wykład pt. „Jak to ze mną było (1980-1991)”. Wykład wygłosi w Sali św. Józefa p. Stanisław Obertaniec, senator RP I kadencji, założyciel i wieloletni dyrektor Radia Plus Legnica.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej. O godz. 17:00 udzielimy Komunię św. osobom, które nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i następnie Różaniec wynagradzający za wszelkie zniewagi uczynione wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych. Ks. Proboszcz pójdzie do swoich chorych w piątek od godz. 9:00. Natomiast ks. Damian w sobotę od godz. 10:30.

*Zapraszamy na autobusową Pielgrzymkę Żywego Różańca Diecezji Legnickiej do Krzeszowa 7.10 w sobotę. Zapisy w zakrystii. Koszt – 45 zł. Mamy jeszcze wolne miejsca. Wyjazd spod kościoła o godz. 9:00.

*W kościele pw. Świętej Rodziny, Wojownicy Maryi zapraszają na specjalne nabożeństwo o tytule 24 Godziny Męki Pańskiej w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo rozpocznie się w piątek Mszą świętą o godz. 16:30 i zakończy się w sobotę o godz. 17:00. Szczegóły na plakacie.

*W sobotę (7.10) odbędzie się nocna piesza pielgrzymka pokutno-przebłagalna do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 21:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Serdecznie zapraszamy!

*Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zapraszamy do czytania naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Znajduje się w tyle kościoła za dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!