OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 8.10.2023

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

*Dzisiaj podczas Eucharystii o godz. 10:30 poświęcimy Różańce Pierwszokomunijne i wręczymy je dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

*Dzisiaj, jak i w tygodniu o godz. 17:15 Nabożeństwo Różańcowe, na które serdecznie zapraszamy.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek (13.10) o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie.

*Również w piątek o godz. 18:30, w Sali św. Józefa kolejna edycja KURSU ALFA. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

*Dzisiaj druga niedziela miesiąca i zbieramy tacę na cele gospodarcze parafii.

*W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II cywilizacja życia”. Tradycyjnie już przeprowadzimy zbiórkę kościelną do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

*Za tydzień również o godz. 12:00 odprawimy sumę inaugurującą XVI Legnickie Dni Chrześcijańskie. Szczegóły na plakacie.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zapraszamy do czytania naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Jest nowy numer! Znajduje się w tyle kościoła za dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!