OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.10.2023

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jadwigę Śląską, Główną Patronkę Śląska (uroczystość); we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w środę – św. Łukasza, Ewangelistę; w piątek św. Jana Kantego, prezbitera.

*Dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II cywilizacja życia”. Z tej racji o godz. 12:00 pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego odprawiamy Eucharystię, w której uczestniczą m.in. poczty sztandarowe szkół papieskich. Tym sposobem inaugurujemy również XVI Legnickie Dni Chrześcijański. Tradycyjnie także przeprowadzamy dzisiaj zbiórkę kościelną do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

*Dzisiaj, jak i w tygodniu o godz. 17:15 Nabożeństwo Różańcowe, na które serdecznie zapraszamy.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na wykład pt. „Święty Andrzej Bobola – święty na nasze czasy”. Wykład w Sali św. Józefa wygłosi Pan Andrzej Boj Wojtowicz, artysta malarz, autor wielu obrazów, w tym przedstawiających Henryka Pobożnego, jego żonę Annę Przemyślidkę czy św. Andrzeja Bobolę).

*W piątek o godz. 18:30, w Sali św. Józefa kontynuacja KURSU ALFA. Serdecznie zapraszamy!

*Tydzień temu była druga niedziela miesiąca i zebraliśmy na tzw. tacę gospodarczą 5621, 10 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

*Od przyszłej niedzieli po każdej Mszy św. będziemy modlić się Modlitwą do św. Michała Archanioła, ułożoną przez papieża Leona XIII. Tekst modlitwy znajduje się na stołach przy wyjściu z kościoła.

*Zapraszamy jeszcze do oglądania wystawy zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej na temat wyjścia wojsk sowieckich z Polski. Wystawa znajduje się na placu od strony Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zapraszamy do czytania naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Znajduje się w tyle kościoła za dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!