OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.10.2023

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w sobotę – Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza (święto).

*Dzisiaj, jak i w tygodniu o godz. 17:15 Nabożeństwo Różańcowe, na które serdecznie zapraszamy.

*Od dzisiejszej niedzieli pod koniec każdej Mszy św. modlimy się Modlitwą do św. Michała Archanioła, ułożoną przez papieża Leona XIII. Tekst modlitwy znajduje się na stołach przy wyjściu z kościoła.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (26.10) o godz. 18:00 – zbiorowa Msza św. za naszych Zmarłych.

*Tydzień temu na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy do puszek 4450 zł. Pieniądze już zostały przekazane do Warszawy. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

*Informujemy, że w Dzień Zaduszny (2.11) odprawimy trzy Msze św. zbiorowe za zmarłych, o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Obecnie rozdajemy i zbieramy kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych.

*W piątek o godz. 18:30, w Sali św. Józefa kontynuacja KURSU ALFA. Serdecznie zapraszamy!

*Zapraszamy jeszcze do oglądania wystawy zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej na temat wyjścia wojsk sowieckich z Polski. Wystawa znajduje się na placu od strony Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zapraszamy do czytania naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Jest nowy numer! Znajduje się w tyle kościoła za dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!