OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.10.2023

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – Wszystkich Świętych (uroczystość); w czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; w sobotę – św. Karola Boromeusza, biskupa.

*We wtorek kończymy październik – miesiąc różańcowy. Modlimy się o godz. 17:15.

*Przypominamy, że pod koniec każdej Mszy św. modlimy się Modlitwą do św. Michała Archanioła, ułożoną przez papieża Leona XIII. Tekst modlitwy znajduje się na stołach przy wyjściu z kościoła.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*Zmiana tajemnic Różańca Świętego będzie w przyszłą środę (8.11).

*W środę jest Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego (godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00). Polecajmy się naszym świętym Patronom. Dziękujmy Bogu za ich zbawczą opiekę nad nami. Tradycyjnie już tego dnia wspomagamy finansowo naszych kleryków studiujących we Wrocławskim Seminarium Duchownym. Ofiarę zbieramy do puszek!

*W Uroczystość Wszystkich Świętych Biskup Legnicki będzie przewodniczył modlitwie za zmarłych na cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

*W czwartek, że w Dzień Zaduszny (2.11) odprawimy trzy Msze św. zbiorowe za zmarłych, o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Można zatem jeszcze dzisiaj zgłaszać w zakrystii Osoby zmarłe, za które szczególnie będziemy się modlić.

*Zapraszamy na Modlitwę Wypominkową za naszych Zmarłych codziennie o godz. 17:15, zgodnie z harmonogramem ulic podanym na wypominkach.

*Przypominamy, że w listopadzie możemy uzyskać odpusty zupełne. Zachęcamy do przeczytania informacji znajdującej się na stronie internetowej parafii.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i spowiedź święta. O godz. 17:00 udzielimy Komunii św. osobom nie zostającym na Mszę św. Następnie Wypominki.

*W pierwszą sobotę miesiąca (3.11) o godz. 9.00 Msza św. i następnie Różaniec wynagradzający za wszelkie zniewagi uczynione względem Najświętszej Maryi Panny, naszej Matki.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Proboszcz – w piątek, od godz. 9:00; ks. Damian – w sobotę od godz. 9:30.

*Zapisujemy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, który będzie przeprowadzony od 13 do 17 listopada, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach od 19.00 do 21.00.

*W piątek o godz. 18:30, w Sali św. Józefa kontynuacja KURSU ALFA. Serdecznie zapraszamy!

*W sobotę (4.11) – Maryjna Wspólnota Modlitewna zaprasza na kolejną Nocną Pieszą Pokutno-Przebłagalną Pielgrzymkę do Bazyliki św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczyna się ona Mszą św. o godz. 21:00 w kościele franciszkańskim. Podczas pielgrzymki sprawowane jest nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca.

*Można nabyć Kalendarz parafialny na rok 2024 w cenie 20 zł – jako cegiełka na rzecz gospodarczych potrzeb parafii.

*Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00.

Zapraszamy do czytania naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Znajduje się w tyle kościoła za dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!