OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.11.2023

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – Rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto); w piątek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w sobotę – św. Marcina z Tours, biskupa i na płaszczyźnie państwowej (11.11) mamy Narodowe Święto Niepodległości.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*Zapraszamy na Modlitwę Wypominkową za naszych Zmarłych codziennie o godz. 17:15, zgodnie z harmonogramem ulic podanym na wypominkach. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominek.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*Przypominamy, że w listopadzie możemy uzyskać odpusty zupełne. Zachęcamy do przeczytania krótkiej informacji znajdującej się na stronie internetowej parafii.

*Zapisujemy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, który będzie przeprowadzony od 13 do 17 listopada, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach od 19.00 do 21.00.

*W piątek o godz. 18:30, w Sali św. Józefa kontynuacja KURSU ALFA. Serdecznie zapraszamy!

*Można nabyć Kalendarz parafialny na rok 2024 (20 zł) – cegiełka na potrzeby gospodarcze parafii.

*W dniach od 5 do 26.11. w ramach akcji „Polak z Sercem”, nasza młodzież skupiona wokół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizuje zbiórkę produktów żywnościowych (z długim terminem ważności), środków higienicznych i chemicznych, które zostaną przekazane naszym Rodakom mieszkającym na Kresach. Dary składamy w tyle kościoła.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00.

*Proponujemy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec” (za dobrowolną ofiarę). Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!