OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.11.2023

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w piątek – św. Elżbietę Węgierską; w sobotę – bł. Karolinę Kózkówną.

*Zapraszamy na Modlitwę Wypominkową za naszych Zmarłych o godz. 17:15, zgodnie z harmonogramem ulic podanym na wypominkach. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominek.

*W poniedziałek (13.11) o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie, połączone z modlitwą wypominkową. W poniedziałek również pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W poniedziałek (13.11) rozpoczynamy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, który będzie trwał do 17 listopada (piątek) w godzinach od 19.00 do 21.00. Módlmy się w intencji uczestników kursu oraz prowadzących.

*W czwartek (16.11) Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na wykład pt. „Lwowskie Orlęta, czyli Lwów pierwszej połowy XX wieku”. Wykład w Sali św. Józefa wygłosi Pan Stanisław Srokowski (pisarz, poeta, dramaturg, publicysta).

*W piątek o godz. 18:30, w Sali św. Józefa kontynuacja KURSU ALFA.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca i zbieramy tzw. tacę gospodarczą. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

*W następną niedzielę (19.11) będziemy w naszej parafii gościli wolontariuszy misyjnych (Patrycję i Wojciecha), którzy wspomagają misje w Kenii, prowadzone przez Siostry Orionistki. Podzielą się świadectwem, a my będziemy mogli wesprzeć finansowo ich misyjne dzieło.

*Można nabyć Kalendarz parafialny na rok 2024 (20 zł) – cegiełka na potrzeby gospodarcze parafii.

*W dniach od 5 do 26.11. w ramach akcji „Polak z Sercem”, nasza młodzież skupiona wokół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizuje zbiórkę produktów żywnościowych (z długim terminem ważności), środków higienicznych i chemicznych, które zostaną przekazane naszym Rodakom mieszkającym na Kresach. Dary składamy w tyle kościoła.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00.

*Rozprowadzamy naszą parafialną gazetką „Anielski Goniec” (za dobrowolną ofiarę). Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!