OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.11.2023

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w piątek – Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

*Dzisiaj w godzinach dopołudniowych, w naszej parafii gościmy wolontariuszy misyjnych (Patrycję i Wojciecha), którzy wspomagają misje w Kenii, prowadzone przez Siostry Orionistki. Podzielą się świadectwem, a my możemy wesprzeć finansowo ich misyjne dzieło.

*W poniedziałek pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (23.11) – o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za naszych Zmarłych.

*W piątek o godz. 18:30, w Sali św. Józefa kontynuacja KURSU ALFA.

*Jak co roku, we wspomnienie św. Barbary (4.12), o godz. 18:00 odprawimy tzw. Mszę św. górniczą za górników i ich rodziny, polecając Bogu również osoby zmarłe. Naszej modlitwie będzie towarzyszyć Złotoryjska Górnicza Orkiestra Dęta. Zapisy, jak co roku, w zakrystii.

*Tydzień temu była II niedziela miesiąca i zbieraliśmy tzw. tacę gospodarczą. Zebraliśmy 6166, 85 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

*Można nabyć Kalendarz parafialny na rok 2024 (20 zł) – cegiełka na potrzeby gospodarcze parafii.

*W dniach od 5 do 26.11. w ramach akcji „Polak z Sercem”, nasza młodzież skupiona wokół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizuje zbiórkę produktów żywnościowych (z długim terminem ważności), środków higienicznych i chemicznych, które zostaną przekazane naszym Rodakom mieszkającym na Kresach. Dary składamy w tyle kościoła. Bóg zapłać za dary już złożone.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00.

*Za tydzień będzie nowy numer naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec” (za dobrowolną ofiarę). Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!