OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.11.2023

NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

*W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – św. Andrzeja Apostoła (święto).

*W poniedziałek pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i spowiedź święta. O godz. 17:00 udzielimy Komunii św. osobom nie zostającym na Mszę św. wieczorną.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza św. i następnie Różaniec wynagradzający za wszelkie zniewagi uczynione względem Najświętszej Maryi Panny, naszej Matki.

*W tym tygodniu odwiedzimy chorych: ks. proboszcz – w piątek, od godz. 9:00; ks. Damian z racji nieobecności umówi się ze swoim chorymi telefonicznie.

*Można nabyć Kalendarz parafialny na rok 2024 (20 zł) – cegiełka na potrzeby gospodarcze parafii.

*Kończymy akcję „Polak z Sercem”, organizowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Dziękujemy za przyniesione dary – produkty żywnościowe, środki higieniczne i chemiczne, które zostaną przekazane naszym Rodakom mieszkającym na Kresach.

*Jak co roku, we wspomnienie św. Barbary (4.12), o godz. 18:00 odprawimy tzw. Mszę św. górniczą za górników i ich rodziny, polecając Bogu również osoby zmarłe. Naszej modlitwie będzie towarzyszyć Złotoryjska Górnicza Orkiestra Dęta. Zapisy, jak co roku, w zakrystii.

*Za tydzień, w I Niedzielę Adwentu rozpoczniemy nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE. Naszym rekolekcjonistą będzie ks. Witold Pietrasiak, duszpasterz z Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny.

*Za tydzień, w niedzielę poświęcimy opłatki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła.

*Wspólnota Wojownicy Maryi zaprasza do udziału w rozważaniach pod hasłem „24 godziny Męki Pańskiej”. Początek w piątek (1.12) o godz. 17:00 w kościele św. Rodziny w Legnicy. Szczegóły na plakacie.

*Diecezjalne Duszpasterstwo Kobiet im. św. Rity zaprasza Panie na VII Dzień Skupienia dla Kobiet. Odbędzie się on w sobotę (2.12) w Domu Chleba w Osłej. Szczegóły na plakacie.

*W poniedziałek (27.11) o godz. 9:30 i 12:00, w salce na plebani będzie możliwość zrobienia badań parametrów stanu zdrowia, m.in. na osteoporozę, napięcie mięśniowe czy mineralizację wody. Badanie bezpłatne przeprowadzi p. Anna Borecka. Ulotki na stołach przy wyjściu z kościoła.

*Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Bóg zapłać! –wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.

*Mamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec” (za dobrowolną ofiarę). Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Odmawiajmy codziennie Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Korzystajmy również ze wstawienniczej modlitwy za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, wypraszając dla niego tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!