OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.12.2023

I NIEDZIELA ADWENTU

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

*Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. W Adwencie o godz. 6:40 (nie o godz. 7:00!) od poniedziałku do piątku odprawiamy roratnią Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie. Na roraty dzieci (inni również) przynoszą lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami – będzie losowanie i nagrody. Po Mszy św. zapraszamy dzieci na śniadanie do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*Dzisiaj rozpoczynamy nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE. Naszym rekolekcjonistą jest ks. Witold Pietrasiak, duszpasterz z Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny. Nauki rekolekcyjne będą jeszcze w poniedziałek i wtorek o godz. 9:00 oraz 18:00. W PONIEDZIAŁEK o godz. 19:00 nauka dla młodzieży klas VI, VII i VIII, w tym dla osób przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach i na stronie internetowej parafii.

*Dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu na każdej Mszy św. święcimy opłatki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła.

*Dzisiaj I niedziela miesiąca i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*Jutro, jak co roku, we wspomnienie św. Barbary (4.12), o godz. 18:00 odprawimy tzw. Mszę św. górniczą za górników i ich rodziny, polecając Bogu również osoby zmarłe. Naszej modlitwie będzie towarzyszyć Złotoryjska Górnicza Orkiestra Dęta. Zapisy, jak co roku, w zakrystii.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

*W piątek (8.12) mamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6:40 – roraty, 9:00 i 18:00. Na Mszy wieczornej poświęcimy medaliki z wizerunkiem Niepokalanej i wręczymy je dzieciom przygotowującym się do pierwszej Komunii św. Zapraszamy zatem Dzieci i oczywiście Rodziców.

*Rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca będzie w cenie 20 zł, natomiast mała – 10 zł.

*Można nabyć Kalendarz parafialny na rok 2024 (20 zł) – cegiełka na potrzeby gospodarcze parafii.

*Informujemy, że od czwartku (7.12) w salce na plebani rozpoczyna swoje mitingi nowa grupa DDA o nazwie Metanoja. Zapraszamy na godz. 19:30.

*Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Bóg zapłać! –wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.

*Z początkiem stycznia (od 2.01.2024) rozpoczniemy WIZYTĘ KOLĘDOWĄ. Będziemy kierować się ZAPROSZENIAMI, których formularze możemy już od dzisiaj składać w specjalnej skrzynce znajdującej się przy balaskach obok prezbiterium. Data wizyty kolędowej dla mieszkańców poszczególnych ulic zostanie podana podczas ogłoszeń duszpasterskich.

*Mamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec” (za dobrowolną ofiarę). Gazety „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Odmawiajmy codziennie Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Korzystajmy również ze wstawienniczej modlitwy za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, wypraszając dla niego tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!