OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.12.2023

II NIEDZIELA ADWENTU

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Łucję, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

*Od poniedziałku do piątku o godz. 6:40 odprawiamy roratnią Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie. Na roraty dzieci przynoszą lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami – będzie losowanie i nagrody. Po Mszy św. zapraszamy dzieci na śniadanie do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*W poniedziałek po Mszy św. wieczornej – spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Serdecznie zapraszamy!

*W środę (13.12) – o godz. 17:00 Nabożeństwo Fatimskie i następnie o godz. 18:00 Msza św. w intencjach fatimskich.

*W czwartek (14.12) Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę św. (godz. 18:00) i następnie wykład pt. „Wydarzenie Eucharystyczne w Legnicy – badanie konsekrowanej Hostii”. Wykład w Sali św. Józefa wygłosi Pani Barbara Engel (członek Komisji do zbadania Wydarzenia Eucharystycznego w Sanktuarium św. Jacaka, lekarz, kardiolog).

*Rozprowadzamy opłatki i świece Caritas, także Kalendarz parafialny na rok 2024 (20 zł).

*W związku z WIZYTĄ KOLĘDOWĄ zbieramy ZAPROSZENIA, które można składamy w specjalnej skrzynce znajdującej się przy balaskach obok prezbiterium. Data wizyty kolędowej dla mieszkańców poszczególnych ulic zostanie podana podczas ogłoszeń duszpasterskich.

*Nasza młodzież (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Służba Liturgiczna) sprzedaje SIANKO na stół wigilijny w cenie 10 zł.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca i zbieramy tacę na cele gospodarcze. Wysokość zebranej sumy podamy za tydzień.

*Zachęcamy do czytania naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”, również gazet: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” (w sprzedaży w zakrystii w cenie 10 zł). Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Bóg zapłać! –wszystkim Dobroczyńcom za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.

*Odmawiajmy codziennie Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Korzystajmy również ze wstawienniczej modlitwy za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, wypraszając dla niego tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!