OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.12.2023

III NIEDZIELA ADWENTU – Dzień Wigilijny

*Zgodnie z kalendarzem liturgicznym od dnia 17 do 24 grudnia włącznie dni powszednie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

*W tygodniu, od poniedziałku do piątku, zapraszamy na Roraty o godz. 6:40, a następnie dzieci idą na śniadanie do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*W poniedziałek, pod koniec Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa szczególnie za mężczyzn, ojców i Bractwo św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek od godz. 17:00 zapraszamy na SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNĄ. Będziemy też spowiadać w sobotę od godz. 9:00.

*W zakrystii można zgłaszać chorych, których odwiedzimy w sobotę od godz. 10:30.

*W przyszłą niedzielę mamy już dzień wigilijny (24.12). Msze św. (niedzielne) będą o 7:30, 9:00 i 10:30. Nie będzie Eucharystii o godz. 12:00 i 18:00.

*Tego roku również odprawimy dwie Pasterki. Pierwsza Pasterska o godz. 22:00 dla dzieci i osób starszych oraz Druga Pasterka o godz. 24:00 w Środku Nocy. Serdecznie zapraszamy!

*W zakrystii są opłatki oraz Kalendarz parafialny na rok 2024 (20 zł).

*Nasza młodzież (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Służba Liturgiczna) sprzedaje SIANKO na stół wigilijny w cenie 10 zł.

*W związku z WIZYTĄ KOLĘDOWĄ zbieramy ZAPROSZENIA, które składamy w specjalnej skrzynce znajdującej się przy balaskach obok prezbiterium. Data wizyty kolędowej dla mieszkańców poszczególnych ulic zostanie podana podczas ogłoszeń duszpasterskich.

*Tydzień temu była zbierana tzw. gospodarcza taca. Zebraliśmy 5512, 25 zł. Bóg zapłać wszystkich Ofiarodawcom!

*Mamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Zachęcamy do czytania „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” (w sprzedaży w zakrystii). Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00.

*Odmawiajmy codziennie Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Korzystajmy również ze wstawienniczej modlitwy za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, wypraszając dla niego tytuł błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!