OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.12.2023

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

*Trwamy w Oktawie Narodzenia Pańskiego. Dzisiaj również ostatni dzień starego roku 2023. Serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO-PRZEBŁAGALNE PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM O GODZ. 17:00.

*Jutro (1.01) zakończymy Oktawę Narodzenia Pańskiego uroczystością ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Jest to również pierwszy dzień NOWEGO ROKU 2024. Msze św. o godz. 9:00; 10:30, 12:00 i 18:00 (a zatem porządek niedzielny, bez Mszy św. o godz. 7:30).

*We wtorek będziemy wspominać Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

*W środę z racji kolędy nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nie będzie również zmiany Tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek i piątek nie będzie także Adoracji Najświętszego Sakramentu z racji kolędy.

*W sobotę (6.01) będziemy przeżywać uroczystość Objawienia Pańskiego (święto Trzech Króli). Msze św. wg porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00). Zgodnie z tradycją błogosławimy tego dnia kredę i kadzidło. Ogłasza się również datę Wielkanocy i innych świąt ruchomych, co uczynimy po odczytaniu Ewangelii.

*Nasza parafia bierze czynny udział w przygotowaniu Orszaku Trzech Króli, który wyruszy (6.01) spod Katedry o godz. 14.00. Nasza młodzież przedstawi m.in. scenę na wzgórzu zamkowym na temat walki dobra ze złem. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie religijno-społeczne.

*W tym tygodniu rozpoczynamy (od 2.01.2022) WIZYTĘ KOLĘDOWĄ. Kierując się zaproszeniami porządek wizyty kolędowej w tym tygodniu wygląda następująco:

WTOREK (02.01) – ul. Wielkiej Niedźwiedzicy 1-14.

ŚRODA (03.01) – ul. Wielkiej Niedźwiedzicy 15-27, ul. Mirandy.

CZWARTEK (04.01) – ul. Kasjopei, ul. Merkurego, ul. Jowisza.

PIĄTEK (5.01) – ul. Marsa 1-10 oraz 16-23.

Kolędę rozpoczynamy o godz. 16:00.

*Odwiedzimy naszych chorych: ks. proboszcz – w piątek (5.01) od godz. 9:00; ks. Damian – ustali termin odwiedzin telefonicznie.

*Za tydzień, w niedzielę o godz. 10:30 wręczymy nagrody dla dzieci, które najpilniej chodziły na roraty i przyniosły podpisane plansze z naklejkami.

*W tym tygodniu kancelaria nie będzie czynna. Pilne sprawy będziemy załatwiać w godzinach przedpołudniowych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy nowy numer gazetki parafialnej „Anielski Goniec”. Ogłoszenia, intencje i harmonogram kolędy są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!