OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7.01.2024

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

*Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku wchodzimy w pierwszą część Okresu Zwykłego. Zgodnie z polską tradycją dopuszcza się śpiewanie kolęd aż do święta Ofiarowania Pańskiego (2.02.2023). Oczywiście chodzi o wykorzystywanie tych zwrotek kolęd, które korespondują z liturgią pierwszych tygodni Okresu Zwykłego.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*Kontynuujemy naszą kolędę – WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ. Już dziękujemy tym Rodzinom, które nas zaprosiły. W tym tygodniu, kierując się zaproszeniami odwiedzimy mieszkańców następujących ulic:

PONIEDZIAŁEK (8.01) – ul. Marsa 11-14, ul. Planetarna, ul. Księżycowa,

ul. Wrocławska 156-179

WTOREK (9.01) – ul. Wrocławska 210-244, ul. Orbitalna, ul. Plutona 1-5

ŚRODA (10.01) – ul. Andromedy, ul. Kosmiczna, ul. Plutona 6-12  

CZWARTEK (11.01) – ul. Neptuna

PIĄTEK (12.01) – ul. Galaktyczna

SOBOTA (13.01) – Osiedle Ptasie:

od godz. 10:00 – ulice: Sokolska, Ptasia, Szczygla, Jaskółcza, Pawia, Wiosenna, Różana, Kosowa, Krucza;

od godz. 13:00 – ulice: Łabędzia, Żurawia, Słowicza, Drozdowa.

Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 16:00.

*W sobotę (13.01) – o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie

*Dzisiaj, w niedzielę o godz. 10:30 wręczamy nagrody dla dzieci, które najpilniej chodziły na roraty i przyniosły podpisane plansze z naklejkami.

*Za tydzień, w niedzielę, o godz. 12:00 Eucharystię odprawi Biskup Andrzej Siemieniewski. Będziemy się modlić wraz z Kołem Myśliwych, a następnie w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II będzie kolędowanie myśliwskie (biesiada), na które serdecznie zapraszamy!

*W tym tygodniu kancelaria nie będzie czynna. Pilne sprawy będziemy załatwiać w godzinach przedpołudniowych. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia, intencje i harmonogram kolędy są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!