OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.01.2024

II NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy – w środę – św. Antoniego, opata; w piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

*Od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać w Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pamiętajmy w modlitwie o tej intencji. Zwróćmy uwagę, że Pan Jezus w przeddzień swej męki modlił się w wieczerniku o to, „aby wszyscy byli jedno” (zob. J17).

*Dzisiaj o godz. 12:00 Eucharystię odprawia Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski. Będziemy się modlić wraz z Kołem Myśliwych, a następnie w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II będzie wspólne kolędowanie myśliwskie (biesiada), na które serdecznie zapraszamy!

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (18.01) Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę św. oraz wykład w Sali św. Józefa o tytule „Sługa Boży ksiądz Antoni Dujlović – męczennik XX wieku”. Wykład wygłosi p. Franciszek Kwaśniak (sekretarz Komisji Historycznej w procesie beatyfikacyjnym ks. Antoniego Dujlovića, autor książek: Dzieje Polaków w Bośni 1895-1946 i Słudzy Boży Diecezji Banja Luka).

*Po feriach zimowych, w poniedziałek (29.01) po wieczornej Mszy św. odbędzie się zebranie Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

*Dziękujemy tym Rodzinom, które zaprosiły nas duszpasterzy z WIZYTĄ KOLĘDOWĄ. Jeszcze w poniedziałek będzie kolęda tzw. dodatkowa, dla Rodzin, które z różnych przyczyn nie mogły nas przyjąć. Rozpocznie się ona od godz. 15:00.

*Dzisiaj druga niedziela miesiąca i zbieramy tzw. tacę gospodarczą. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!