OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.01.2024

III NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła (święto); w piątek – Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa.

*Jeszcze do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Często módlmy się tej intencji. Wiemy, że Pan Jezus w przeddzień swej męki modlił się w wieczerniku o to, „aby wszyscy byli jedno” (zob. J 17).

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek – o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za naszych Zmarłych z rodziny i przodków.

*W piątek (26.01) – po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Za Jego przyczyną będziemy prosić Boga o uzdrowienie fizyczne, psychiczne i duchowe. Na początku poświęcimy przyniesione z domów wodę i sól, a na zakończenie nastąpi indywidualne pobłogosławienie każdej osoby Najświętszym Sakramentem.

*Skończyliśmy naszą kolędę – wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 715 rodzin, co stanowi jedną czwartą wszystkich mieszkańców. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży, jak również za pieniężne ofiary. Dziękujemy za modlitwę, o której tak często nas zapewnialiście. Dziękujemy również za życzliwe przyjęcie nowego sposobu organizowania kolędy, tj. nawiedzania Rodzin w odpowiedzi na zaproszenia.

*Po feriach zimowych, w poniedziałek (29.01) po wieczornej Mszy św. odbędzie się zebranie Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

*Po feriach również zrobimy zebranie Parafialnej Rady, podczas której omówimy gospodarcze dokonania w roku 2023 i zaplanujemy działania dalsze na rok bieżący.

*Tydzień temu była II niedziela miesiąca. Na cele gospodarcze parafii zebraliśmy tacę w wysokości 5992, 61 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tym do zapoznania się z naszą parafialną gazetką „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!