OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.01.2024

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Jana Bosko, prezbitera; w piątek – Ofiarowanie Pańskie (święto).

*Decyzją biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego Ks. dr Adam Szpotański został skierowany na staż naukowy do Rzymu. Zatem nie będzie go z nami od początku lutego do końca czerwca br. Życzymy Ks. Adamowi Bożego błogosławieństwa na pobyt w Wiecznym Mieście i oczywiście na powrót do naszej wspólnoty parafialnej!

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W poniedziałek (29.01) po wieczornej Mszy św. będzie zebranie Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

*W piątek (2.02) – w święto Ofiarowania Pańskiego (święto Matki Bożej Gromnicznej), Msze św. o godz. 7:00 oraz o godz. 18:00. Prosimy przynieść ze sobą świece. Święto to zamyka cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego (zwyczajowo kończymy okres Bożego Narodzenia). W Kościele powszechnym w to święto przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia Dzieci komunijne otrzymają swoje świece. Informujemy, że będzie można zakupić świece-gromnice w zakrystii.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17:00 udzielimy Komunii św. tym osobom, które nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00 i Różaniec wynagradzający za wszelkie zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W sobotę (3.02) wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika. Tego dnia pobłogosławimy świece i udzielimy specjalnego błogosławieństwa uwalniającego od chorób gardła.

*W tym tygodniu odwiedzimy naszych chorych: ks. Proboszcz – piątek od godz. 9:00; ks. Damian w sobotę od godz. 10:30.

*Informujemy, że w piątek (2.02), o godz. 18:30, w Sali św. Józefa, rozpoczniemy kolejną edycję w naszej parafii Kursu ALPHA. Zapraszamy na niego wszystkich pragnących odkryć wiarę i sens życia. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału. Szczegółowe informacje w gablocie i na ulotkach (dziękujemy za dotychczasowe świadectwo).

*W przyszły poniedziałek (5.02) odbędzie się zebranie Rady Parafialnej, podczas której omówimy gospodarcze dokonania w roku 2023 i zaplanujemy działania dalsze na rok bieżący.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!