OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4.02.2024

V NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Agatę, dziewicę i męczennicę; we wtorek – Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w sobotę – św. Scholastykę, dziewicę.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W poniedziałek (5.02), po wieczornej Mszy św. w Sali św. Józefa odbędzie się zapowiadane już zebranie Rady Parafialnej, podczas którego omówimy gospodarcze dokonania w roku 2023 i zaplanujemy działania dalsze na rok bieżący.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po wieczornej Mszy św. z racji pierwszej środy miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W przyszłą niedzielę (11.02) w Kościele przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy św. o godz. 18:00 udzielimy dla chętnych sakramentu chorych.

*W przyszłą niedzielę (11.02) we Mszy św. o godz. 12:00 będzie uczestniczyła Wspólnota Domowego Kościoła rejonu legnickiego. Zapraszamy!

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!