OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.02.2024

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

*Dzisiaj Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy św. o godz. 18:00 udzielimy dla chętnych sakramentu chorych. W Kościele w Polsce mamy początek Tygodnia Modlitw o Trzeźwość.

*Dzisiaj wspominamy Ks. prałata Aleksandra Stankiewicza, który dokładnie 6 lat temu (2018) odszedł do Domu Ojca. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*We wtorek (13.02) o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie.

*W środę (14.02) rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. o godz. 9:00, 16:30 (szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi) oraz 18:00. Środa Popielcowa jest dniem pokutnym, tzn. obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) i post ścisły (między 18 a 60 rokiem życia). W praktyce to ograniczamy posiłki do dwóch lekkich i jednego do syta w ciągu dnia.

*W piątek o godz. 17:15 – Droga Krzyżowa.

*W następną środę (21.02) o godz. 19:00 – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 Szkoły Podstawowej.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej po raz kolejny organizuje akcję pro-life jaką jest „Wielki Post dla Życia”. Akcja polega na modlitwie w intencji życia, aby było szanowane od poczęcia do naturalnej śmierci i w intencji pokoju na świecie. Serdecznie zapraszamy do zapisów, które można dokonać z tyłu kościoła.

 *Po lewej stronie ołtarza znajduje się kosz, do którego możemy składać stare, zużyte świece woskowe (tzw. ogarki). Zostaną one zawiezione do wytwórni świec, skąd będziemy mogli taniej zakupić paschał i świece ołtarzowe.

*W przyszłą niedzielę będzie specjalne proboszczowskie kazanie dotyczące bieżących spraw parafialnych.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec” (nowy numer). Ogłoszenia i intencje do wglądu  są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!