OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.02.2024

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

*W tym tygodniu, w czwartek mamy święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Możemy zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny za nawiedzenie kościoła katedralnego i pobożne odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”.

*Dzisiaj o godz. 17:15 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej – spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 Szkoły Podstawowej.

*W czwartek (22.02) Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na wykład otwarty pt. „Saga ku czci rodziny – Harry Potter, który wygłosi Biskup prof. dr hab. Andrzej Siemieniewski. Wykład będzie miał miejsce w Sali św. Józefa po Eucharystii o godz. 18.00.

*W piątek o godz. 17:15 – Droga Krzyżowa.

*Nasze WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE w tym roku będą przebiegać w trybie pięciodniowym od 26.02 do 1.03, od poniedziałku do piątku II tygodnia Wielkiego Postu. Wsłuchamy się w specjalne wielkopostne kazania podczas Mszy św. wieczornych o godz. 18:00. Kazania będzie nam głosił ks. prof. dr hab. Jan Klinkowski z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, rezydent parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy.

*W piątek o godz. 18:30 – Kurs ALPHA. Zapraszamy wszystkich pragnących bardziej odkryć głębię wiary i sens życia.

*Informujemy, że KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI (edycja wiosenna) będzie przeprowadzony w dniach od 11 do 15 marca 2024 r. Informacje szczegółowe na stronie internetowej i w gablotach. Już zapraszamy do zgłaszania się!

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej po raz kolejny organizuje akcję pro-life jaką jest „Wielki Post dla Życia”. Akcja polega na modlitwie w intencji życia, aby było szanowane od poczęcia do naturalnej śmierci i w intencji pokoju na świecie. Serdecznie zapraszamy do zapisów. Informacje szczegółowe na plakacie.

*Już dziękujemy i nadal zbieramy do kosza stare, zużyte świece woskowe (tzw. ogarki). Zostaną one zawiezione do wytwórni świec, skąd będziemy mogli taniej zakupić paschał i świece ołtarzowe.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!