OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.02.2024

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

*Dzisiaj o godz. 17:15 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*Od poniedziałku do piątku będą trwały nasze WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE w trybie specjalnie wygłaszanych wielkopostnych kazań podczas Mszy św. wieczornych o godz. 18:00. Kazania będzie nam głosił ks. prof. dr hab. Jan Klinkowski z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, rezydent parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (29.02) o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. za zmarłych, w tym także za zmarłych w ostatnim miesiącu.

*W pierwszy piątek miesiąca (1.03) od godz. 16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz rekolekcyjna SPOWIEDŹ ŚWIĘTA. O godz. 17:00 udzielimy Komunii św. osobom, które nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W piątek o godz. 17:15 – Droga Krzyżowa.

*Odwiedzimy naszych chorych. Ksiądz Proboszcz w piątek od godz. 9:00, natomiast Ksiądz Damian w sobotę od godz. 10:30.

*W piątek – kontynuacja Kursu ALPHA.

*Informujemy, że KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI (edycja wiosenna) będzie przeprowadzony w dniach od 11 do 15 marca 2024 r. Informacje szczegółowe na stronie internetowej i w gablotach. Zapraszamy!

*Zbieramy nadal do kosza stare, zużyte świece woskowe (tzw. ogarki). Zostaną one zawiezione do wytwórni świec, skąd będziemy mogli taniej zakupić paschał i świece ołtarzowe.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wrzucają swoje ofiary pieniężne do skarbony z napisem Ofiara na gospodarcze prace w parafii, stojącej w tyle kościoła. Obecnie zbieramy na spłatę kredytu oraz ogrodzenie, które chcemy postawić już na wiosnę w przestrzeni po starej plebani przed kościołem. W następną niedzielę Komitet Gospodarczy złoży raport ze zbiórki.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec” (nowy numer). Ogłoszenia i intencje do wglądu  są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!