OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.03.2024

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

*W tym tygodniu, w poniedziałek, wspominamy św. Kazimierza, królewicza (święto).

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i zapraszamy od godz. 16:00 na Adorację Najświętszego Sakramentu.

*Dzisiaj o godz. 17:15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W środę (6.03) o godz. 19:00 spotkanie Rodziców kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

*W pierwszy czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*W piątek o godz. 17:15 – Droga Krzyżowa.

*W sobotę (9.03) Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w modlitewnym FlashMob’ie. Zgromadzimy się o godz. 15:00 przed świątynią, aby wspólnie odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji życia i pokoju na świecie. Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę.

*Informujemy, że KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI (edycja wiosenna) będzie przeprowadzony w dniach od 11 do 15 marca 2024 r. Informacje szczegółowe na stronie internetowej i w gablotach. Zapraszamy!

*W zakrystii można kupić świece wielkanocne na świąteczny stół: mała świeca w cenie 8 zł, natomiast świeca duża – 16 zł.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wrzucają swoje ofiary pieniężne do skarbony z napisem Ofiara na gospodarcze prace w parafii, stojącej w tyle kościoła. Dnia 27.02.2024 r. skarbona została komisyjnie otwarta i sporządzono protokół, który informuje, że zebrano 1609, 50 zł. Kwota ta została przekazana na parafialny rachunek bankowy. Protokół podpisały osoby tworzące Komitet Gospodarczy. Informujemy, że zbieramy na ogrodzenie oraz kredyt związany z założeniem pomp cieplnych.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!