OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.03.2024

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

*Decyzją Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego w naszej parafii witamy Księdza Przemysława Durkalca, który został ustanowiony wikariuszem parafialnym. Obejmijmy Księdza Przemysława modlitwą, życząc Jemu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej Królowej Polski.

*Dzisiaj o godz. 17:15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*Dzisiaj (10.03) rozpoczynamy Nowennę do Św. Józefa. Będziemy ją odmawiać przez dziewięć dni, pod koniec Mszy świętych wieczornych aż do Uroczystości Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę (13.03) o godz. 17:00 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE a następnie zbiorowa Msza św. o godz. 18:00 w złożonych intencjach.

*W czwartek (14.03) Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę św. na godz. 18:00 i następnie na wykład w Sali św. Józefa pt. Henryk II Pobożny obrońcą wiary, prawa i ubogich (por. Ps 45, 4-5). Wykład wygłosi ks. prof. PWT dr hab. Bogusław Drożdż, postulator w procesie beatyfikacyjnym księcia Henryka II Pobożnego. Szczegóły w gablocie. Serdecznie zapraszamy!

*W piątek o godz. 17:15 – Droga Krzyżowa.

*W poniedziałek (11.03) o godz. 19:00 rozpoczynamy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI (edycja wiosenna), który będzie trwał do piątku (15.03). Informacje szczegółowe na stronie internetowej i w gablotach. Obejmijmy uczestników kursu i prowadzących swoją modlitwą! Zapraszamy!

*W zakrystii można kupić świece wielkanocne na świąteczny stół: mała świeca w cenie 8 zł, natomiast świeca duża – 16 zł.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wrzucają swoje ofiary pieniężne do skarbony z napisem Ofiara na gospodarcze prace w parafii, stojącej w tyle kościoła. Planujemy już w poniedziałek (18.03) rozpocząć pracy przy zakładaniu ogrodzenia na placu przed świątynią.

*Kancelaria czynna jedynie w piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec” (nowy numer). Ogłoszenia i intencje do wglądu  są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!