OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.03.2024

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

*Dzisiaj o godz. 17:15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*Kontynuujemy naszą Nowennę do Św. Józefa, którą odmawiamy jeszcze dzisiaj i jutro pod koniec Mszy świętych wieczornych, a we wtorek będziemy obchodzić UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (Eucharystia o godz. 7:00 oraz 18:00).

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek – zbiorowa Msza św. za naszych zmarłych. Będziemy się modlić szczególnie za zmarłych w ostatnim miesiącu.

*W piątek o godz. 17:15 – Droga Krzyżowa.

*W piątek (22.03) – Miejska Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie w Katedrze o godz. 19:30.

*Możemy jeszcze zakupić świece wielkanocne na świąteczny stół: mała świeca w cenie 8 zł, natomiast świeca duża – 16 zł.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wrzucają swoje ofiary pieniężne do skarbony z napisem Ofiara na gospodarcze prace w parafii, stojącej w tyle kościoła. Dziękujemy również za ofiary bezpośrednio wpłacane na konto parafialne. Planujemy już od jutra rozpocząć prace przy zakładaniu ogrodzenia na placu przed świątynią.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i w piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!