OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.03.2024

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

*Radujemy się mając w sercach zawołanie: „Alleluja” i wzajemnie się pozdrawiamy słowami: „Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał”. Niech Zmartwychwstały Jezus będzie dla nas wszystkich Zbawicielem! Z serca życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom Jego błogosławieństwa i Jego pokoju. Życzymy zdrowia i pomyślności na czas Wielkanocnej Oktawy i całe dalsze życie osobiste, rodzinne, sąsiedzkie, zawodowe, szkolne i narodowe. Szczęść Boże!

*Jutro drugi dzień świąt: poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Święte według porządku niedzielnego: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Różańca Świętego.

* W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

*W pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17:00 udzielimy pierwszopiątkową Komunię św. tym osobom, które nie zostają na wieczorną Eucharystię.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i Różaniec wynagradzający za wszelkie zniewagi wobec Matki Najświętszej.

*W przyszłą niedzielę mamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 zapraszamy na Nabożeństwo, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

*Odwiedzimy naszych chorych: ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych w piątek – od godz. 9:00; ks. Przemysław również w piątek od godz. 9:00; natomiast ks. Damian w sobotę od godz. 10:30.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wrzucają swoje ofiary pieniężne do skarbony z napisem Ofiara na gospodarcze prace w parafii, stojącej w tyle kościoła. W dniu 25 marca Komitet Gospodarczy dokonał podliczenia zebranych środków finansowych z przeznaczeniem na ogrodzenie. Zebrane fundusze w wysokości 3924, 19 gr zostały wpłacone na konto parafialne. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje datki na konto parafialne.

*W sobotę (6.04) spod naszej figury Matki Bożej Królowej Polski o godz. 14:00 wyruszy już III Pielgrzymka Sługi Bożego Henryka Pobożnego do Legnickiego Pola. Pielgrzymkę pod Chorągwią Księcia Henryka II Pobożnego poprowadzą rekonstruktorzy z okresu XIII wieku. Pielgrzymkę rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymkę organizuje Wójt Legnickiego Pola oraz Fundacja Legnickie Pole. Zapraszamy serdecznie do wspólnego pieszego pielgrzymowania do Bazyliki Mniejszej w Legnickim Polu.

*W sobotę (6.04) odbędzie się Nocna Piesza Pielgrzymka pokutno-przebłagalna do Bazyliki św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 21.00 w kościele franciszkańskim. Zapraszamy!

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!