OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7.04.2024

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

*Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Siostra Faustyna Kowalska w Dzienniczku przytacza słowa Pana Jezusa: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699)”. Mając na uwadze te słowa i tradycję Kościoła zapraszamy dzisiaj na godz. 15:00 do świątyni na Nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem.

*Dzisiaj również Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

*W poniedziałek mamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25 marca).

*W poniedziałek (8.04), po wieczornej Mszy św. (godz. 19:00) spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę podczas Msza św. o godz. 10:30 poświęcimy i rozdamy książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych.

*We wtorek (9.04) o godz. 16:00 będzie pierwsza próba dla dzieci pierwszokomunijnych (obecność obowiązkowa). Będziemy ustalać m.in. miejsca w ławkach.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W środę (10.04) o godz. 19:00 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania (obecność obowiązkowa).

*W sobotę (13.04) o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wrzucają swoje ofiary pieniężne do skarbony z napisem Ofiara na gospodarcze prace w parafii, stojącej w tyle kościoła. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje datki na konto parafialne. Nadal zbieramy na ogrodzenie!

*Kancelaria czynna w poniedziałek i w piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec” (nowy numer). Ogłoszenia i intencje do wglądu  są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!