OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14.04.2024

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

*Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 10:30 święcimy i rozdajemy książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych.

*W poniedziałek (15.04), po wieczornej Mszy św. (godz. 18:45) spotkanie Rodziców dzieci rocznicowych. Rocznicę I Komunii św. będziemy obchodzić w niedzielę 19 maja.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (18.04) Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 oraz wykład pt. Czego państwo Kowalscy i Nowakowie szukają w parafii? Czyli o Kościele na peryferiach wiary? Wykład wygłosi Biskup Pomocniczy Piotr Wawrzynek w Sali św. Józefa. Serdecznie zapraszamy!

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wrzucają swoje ofiary pieniężne do skarbony z napisem Ofiara na gospodarcze prace w parafii, stojącej w tyle kościoła. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje datki na konto parafialne. Nadal zbieramy na ogrodzenie!

*Proponujemy do sprzedaży małe Krzyżyki wykonane z drewna oliwnego. Wykonały je rodziny chrześcijańskie z Betlejem. Dzisiaj ze względu na trwającą wojnę i brak pielgrzymów, chrześcijanie pracujący dla odwiedzających miejsca święte stracili pracę i źródło utrzymania swoich rodzin. Zakupiony Krzyżyk jest wsparciem dla naszych braci w wierze żyjących w Betlejem. W zamian za to wsparcie oni obiecują nam swoją modlitwę w miejscu narodzin  Jezusa.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!