OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.04.2024

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski (uroczystość); w czwartek – św. Marka, Ewangelistę.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (25.04), godz. 16:00 – próba dzieci pierwszokomunijnych.

*W czwartek (25.04) o godz. 18:00 – zbiorowa Msza św. za naszych znajomych Zmarłych oraz Przodków; za Zmarłych w ostatnim miesiącu.

*W czwartek (25.04) o godz. 19:00 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania (obecność obowiązkowa).

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wrzucają swoje ofiary pieniężne do skarbony z napisem Ofiara na gospodarcze prace w parafii, stojącej w tyle kościoła. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje datki na konto parafialne. Nadal zbieramy na ogrodzenie!

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec” (nowy numer). Ogłoszenia i intencje do wglądu  są w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!