OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.04.2024

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, Patronkę Europy (święto); w środę – św. Józefa, rzemieślnika; w czwartek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – Najświętszą Maryję Pannę, Królową Polski; w sobotę – św. Floriana, męczennika.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców, mężczyzn oraz Bractwa św. Józefa.

*Z początkiem maja zapraszamy na Majówkę o godz. 17:30.

*W środę Msza św. o godz. 9:00 i 18:00. W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmianę tajemnic Żywego Różańca.

*W czwartek Msza św. o godz. 9:00 i 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 i o godz. 17:30 – Majówka.

*W piątek (3.05) mamy PARAFIALNY ODPUST – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI. Msze święte o godz. 9:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00. SUMIE O GODZ. 12:00 BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ PROFESOR PAPIESKIEGO WYDZIAŁU TEOLOGICZNEGO WE WROCŁAWIU KS. BOGDAN GIEMZA Z SANKTUARIUM ŚWIĘTEJ JADWIGI W TRZEBNICY. W dzień odpustu Majówka o godz. 17:30 przy Figurze Matki Bożej Królowej Polski.

*W tym roku mija 90 lat od namalowania w 1934 r. obrazu Jezusa Miłosiernego. W naszej świątyni od 1 do 5 maja będziemy gościli kopię obrazu z krakowskich Łagiewnik, która peregrynuje do środowisk związanych z Katolickim Stowarzyszeniem „Civitas Christiana”. Zapraszamy od środy do modlitewnego indywidualnego czuwania, które specjalnym nabożeństwem zakończymy w niedzielę (5.05) o godz. 17:00 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i Różaniec Wynagradzający za wszelkie zniewagi wyrządzone przeciw Matce Bożej Maryi.

*ODWIEDZIMY NASZYCH CHORYCH: ks. Przemysław – w czwartek od godz. 9:00; ks. Damian w sobotę od godz. 10:30; ks. Proboszcz – również w sobotę (wyjątkowo) od godz. 10:30.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wrzucają swoje ofiary pieniężne do skarbony z napisem Ofiara na gospodarcze prace w parafii, stojącej w tyle kościoła. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje datki na konto parafialne.

*W sobotę (4.05) odbędzie się nocna piesza pielgrzymka pokutno-przebłagalna do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 21:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Serdecznie zapraszamy!

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!