OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5.05.2024

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Świętych Apostołów Filipa i Jakuba (święto); w środę – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski (uroczystość).

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. O godz. 17:00 rozpoczniemy specjalne Nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego z racji goszczenia w naszej świątyni kopi obrazu z krakowskich Łagiewnik, która peregrynuje do środowisk związanych z Katolickim Stowarzyszeniem „Civitas Christiana”. Nabożeństwo Majowe rozpoczniemy o godz. 17:30.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców, mężczyzn oraz Bractwa św. Józefa.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W środę o godz. 16:00 – próba generalna dzieci pierwszokomunijnych.

*W piątek o godz. 16:00 – PIERWSZA SPOWIEDŹ ŚWIĘTA dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

*W sobotę o godz. 10:30 – PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wrzucają swoje ofiary pieniężne do skarbony z napisem Ofiara na gospodarcze prace w parafii, stojącej w tyle kościoła. W dniu 29.04  Komitet Gospodarczy dokonał podliczenia zebranych w skarbonie środków finansowych z przeznaczeniem na ogrodzenie. Zebrane fundusze w wysokości 3546, 25 gr zostały wpłacone na konto parafialne. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje datki na konto parafialne.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec” (nowy numer). Ogłoszenia i intencje do wglądu  w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!