OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.05.2024

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Macieja Apostoła (święto); w czwartek – św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika, Patrona Polski (święto).

*Dzisiaj Nabożeństwo Majowe przy Figurze Matki Bożej Królowej Polski o godz. 17:30.

*Cieszymy się dziećmi komunijnymi i obecnie mamy Biały Tydzień i dlatego Nabożeństwo Majowe będzie po wieczornej Mszy św., a w sobotę na zakończenie Mszy św. o godz. 9:00. Zapraszamy dzieci komunijne (wraz z książeczkami) od poniedziałku do piątku na Mszę św. o godz. 18:00.

*W poniedziałek (13.05) o godz. 17:00 – Nabożeństwo Fatimskie.

*W środę mamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (16.05) Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 i wykład pt. Ekonomia Franciszka – marzenia o lepszym świecie”. Wykład w Sali św. Józefa wygłosi o. Alard Krzysztof Maliszewski OFM, Minister Prowincjalny Prowincji św. Jadwigi, Przewodniczący Unii Braci Mniejszych Europy.

*W przyszłą niedzielę (19.05) o godz. 10:30 – Msza się dla dzieci rocznicowych. W ramach przygotowań dwie próby, we wtorek (14.05) i w czwartek (16.05) o godz. 16:00.

*W sobotę od godz. 9:00 – SPOWIEDŹ ŚWIĘTA dla dzieci rocznicowych.

*W sobotę (18.05), w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zostanie udzielony naszej młodzieży SAKRAMENT BIERZMOWANIA. Mszy św. o godz. 18:00 będzie przewodniczył Biskup Andrzej Siemieniewski. Podczas tej uroczystości zostaną również wprowadzone do naszej świątyni relikwie św. Rity z Cascii, patronki spraw trudnych i beznadziejnych oraz bł. Karola Acutisa, włoskiego młodzieńca, który często powtarzał, że „Eucharystia jest autostradą do nieba”. SPOWIEDŹ ŚWIĘTA dla kandydatów do bierzmowania w piątek od godz. 16:00.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wrzucają swoje ofiary pieniężne do skarbony z napisem Ofiara na gospodarcze prace w parafii, stojącej w tyle kościoła. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje datki na konto parafialne.

*Informujemy, że w niedzielę 9.06.2024 r. będziemy mieli PARAFIALNY FESTYN.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!