OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19.05.2024

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła (święto); w środę – św. Ritę z Cascii, zakonnicę; w czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana (święto); w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych

*Dzisiaj o godz. 10:30 – Msza się dla dzieci rocznicowych.

*Dzisiaj Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30 odprawimy przy figurze Matki Bożej Królowej Polski, o ile nie będzie padać deszcz. Zapraszamy Dzieci i Młodzież.

*W tygodniu zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30.

*W poniedziałek, pod koniec wieczornej Mszy św., modlimy się Litanią do św. Józefa, Patrona rodzin, ojców i mężczyzn oraz naszego Bractwa św. Józefa.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W środę (22.05) o godz. 19:00, po wieczornej Mszy św. – spotkanie Osób wybierzmowanych, spotkanie podsumowujące z niespodzianką. Zbieramy się przed wejściem do kancelarii parafialnej, czyli obok Figury Matki Bożej Królowej Polski.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wrzucają swoje ofiary pieniężne do skarbony z napisem Ofiara na gospodarcze prace w parafii, stojącej w tyle kościoła. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje datki na konto parafialne.

*Informujemy, że w niedzielę 9.06.2024 r. będziemy mieli PARAFIALNY FESTYN.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) oraz naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  w gablotach i na stronie internetowej.

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!