OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2.06.2024

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Świętych męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy; środę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

*Decyzją Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, nasz wikariusz ks. Damian Konieczny został ustanowiony proboszczem Parafii pw. Matki Boskiej Anielskiej w Nowej Wsi Grodziskiej. Księdzu Damianowi gratulujemy tej nominacji i życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. W najbliższą środę (5.06) na Mszy św. o godz. 18:00 pożegnamy uroczyście Ks. Damiana.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*Do najbliższego czwartku trwamy w tzw. Oktawie Bożego Ciała i dlatego pod koniec Mszy św. wieczornej idziemy w procesji eucharystycznej śpiewając Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do procesji zapraszamy dziewczynki sypiące kwiatki i chłopców dzwoniących na dzwonkach. Nie będzie zatem oddzielnego Nabożeństwa Czerwcowego do czwartku włącznie.

*W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy św. wieczornej zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

*W czwartek (6.06) Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 i następnie wykład pt. „Święty Józef – fakty, objawienia, legendy. Wykład w Sali św. Józefa wygłosi Ks. dr Piotr Kot (długoletni rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy). Serdecznie zapraszamy!

*W pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17:00 udzielimy Komunii św. tym osobom, które nie zostają na Mszę św. wieczorną.

*W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy również naszych chorych od godz. 9:00.

*Bóg zapłać Ofiarodawcom, którzy wspierają prace gospodarcze w naszej parafii. W dniu 31.05 Komitet Gospodarczy dokonał podliczenia zebranych w skarbonie środków finansowych z przeznaczeniem na ogrodzenie. Zebrane fundusze w wysokości 1810, 56 zł zostały wpłacone na konto parafialne. Dziękujemy również Ofiarodawcom, którzy wpłacają bezpośrednio swoje datki na konto parafialne.

*Za tydzień, w niedzielę (9.06.2024 r.) zapraszamy na PARAFIALNY FESTYN w godzinach od 13:00 do 20:00. Szczegóły na plakacie i w naszej gazetce „Anielski Goniec”.

*We wtorek, po wieczornej Mszy św. (godz. 19:00) – zebranie Rady Parafialnej w Sali św. Józefa. Serdecznie zapraszamy!

*Zapraszamy na XI Legnicki Bieg Papieski w środę (5.06). Szczegóły na plakacie.

*Kancelaria w tym tygodniu nie będzie czynna. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej („Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”) i naszej parafialnej gazetki „Anielski Goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu  w gablotach i na stronie internetowej.

*W parafii pw. Świętej Rodziny w sobotę o godz. 12:00 będzie uroczystość poświęcenia Figury Oczekującej Matki Bożej, która została postawiona na skwerze u zbiegu ulic Poznańskiej i Glogowskiej. Zapraszamy!

*Codziennie, a przy tym rodzinnie, odmawiajmy Różaniec oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Podczas modlitwy zapalajmy świecę-gromnicę w naszych domach. Módlmy się także o Boże łaski korzystając ze specjalnej modlitwy wstawienniczej za przyczyną sługi Bożego Henryka Pobożnego, dla którego tym samym wypraszamy chwałę błogosławionego w Kościele. Udostępniamy Księgę próśb i podziękowań za wstawiennictwem Sługi Bożego Henryka Pobożnego, do której możemy wpisywać nasze podziękowania.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!